AKS ZŁY (Alternatywny Klub Sportowy ZŁY) to pierwszy w pełni demokratyczny klub sportowy w stolicy. Założyliśmy go 1 sierpnia 2015 roku, zaczynając od zera, i od początku zapraszamy do współpracy wszystkich chcących go współtworzyć. 

AKS ZŁY jest własnością ludzi, którzy go tworzą. Są nimi członkowie otwartego stowarzyszenia, a wśród nich nasi sportowcy, trenerzy, osoby działające w klubie na wszystkich jego obszarach oraz zwykli kibice. Kluczowe decyzje podejmowane są demokratycznie na walnych spotkaniach członków stowarzyszenia. 

Warszawa jest miejscem, gdzie zawsze stykało się wiele kultur, i pragniemy tę atmosferę odtworzyć w ramach naszego klubu. Chcemy, aby wydarzenia sportowe AKS ZŁY, najpierw mecze piłkarskie, potem wiele innych, były pretekstem do wspólnych przeżyć i zabawy dla osób z wielu różnych środowisk. Chcemy dać wszystkim możliwość, by posmakowali uczestnictwa w projekcie, na który mają realny wpływ, ale też spędzali czas w przyjacielskiej atmosferze, dopingowali i brali udział w życiu klubu.

Docelowo dążymy do rozpoczęcia pracy z młodzieżą, gdy tylko struktury klubu okrzepną, a liczba członków stowarzyszenia będzie wystarczająca, aby podjąć się tej misji.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na rozwój własnego klubu. Zapraszamy tych, którzy podzielają naszą filozofię demokratycznego klubu sportowego bazującego na otwarciu i różnorodności.

Jesteśmy AKS ZŁY.